Co to jest Google Search Console (GSC) - Definicja w Słowniku SEOGoogle Search Console (GSC) to bezpłatne narzędzie dostarczane przez Google, które umożliwia monitorowanie, analizowanie i optymalizowanie widoczności witryn w wynikach wyszukiwania Google. Funkcje GSC pozwalają nam lepiej zrozumieć, jak witryna jest indeksowana i wyświetlana w wynikach wyszukiwania Google, co umożliwia podejmowanie działań w celu poprawy widoczności i pozycji witryny.

Google Search Console oferuje szereg różnych funkcji i możliwości:

  1. Umożliwia sprawdzenie, ile stron z Twojej witryny zostało zaindeksowanych przez Google, oraz monitorowanie zmian w indeksowaniu
  2. Pozwala przesłać mapę witryny do Google, co ułatwia wyszukiwanie i indeksowanie zawartości witryny
  3. Dostarcza informacje na temat liczby kliknięć, wyświetleń i wskaźnika klikalności (CTR) dla witryn w wynikach wyszukiwania Google
  4. Pozwala zobaczyć, jakie zapytania wprowadzają użytkownicy w Google, aby znaleźć Twoją witrynę, oraz jakie są pozycje Twojej witryny w wynikach wyszukiwania dla tych zapytań.
  5. Google Search Console wysyła powiadomienia w przypadku wykrycia problemów z Twoją witryną, takich jak zainfekowanie złośliwym oprogramowaniem, błędy indeksowania, problemy z szybkością strony itp
  6. Oferuje narzędzia do diagnozowania różnych problemów technicznych na Twojej witrynie, takich jak błędy indeksowania, problemy z mobilnością strony, błędy struktury danych itp.
  7. Pozwala sprawdzić, które witryny odnoszą się do Twojej strony, oraz analizować jakość tych linków zwrotnych.
  8. Zapewnia raporty dotyczące użyteczności mobilności strony i sugestie dotyczące poprawy doświadczenia użytkownika na urządzeniach mobilnych.
  9. Oferuje informacje na temat czasu ładowania strony, liczby wczytywań strony, wskaźnika odrzuceń itp.
  10. Pozwala na monitorowanie i diagnozowanie problemów związanych danymi strukturalnymi .

Google Search Console jest bezpłatnym narzędziem dostępnym dla wszystkich właścicieli stron internetowych. Nie ma opłat za korzystanie z większości funkcji i możliwości oferowanych przez GSC. Wystarczy mieć konto Google, aby zarejestrować swoją witrynę i uzyskać dostęp do narzędzia.

Adelina Jańczak
Autor wpisu

Adelina Jańczak

Od 2013 r. związana z marketingiem. Ukończyła studia ze specjalizacją marketing i PR na wydziale zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Swoje pierwsze kroki w branży stawiała pracując w Agencjach kreatywnych, PR-owych oraz Eventowych.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Polityka prywatności