Historia

Historia powstania SAMOSEO to materiał na dłuższą opowieść, w której ważnym czynnikiem było poznanie się Tomka i Wojtka podczas współpracy w Wirtualnej Polsce. W tym czasie w ich głowach zakiełkowała myśl o stworzeniu agencji SEO świadczącej usługi na najwyższym poziomie. Myśl tę udało się wprowadzić w życie w 2017 roku, a od tamtej pory z 2-osobowego zespołu staliśmy się jedną z najdynamiczniej rozwijających się agencji SEO w Polsce. Agencji, której zaufały takie marki jak Ziaja, Home&You, Wirtualne Media, Wolters Kluwer, InfoShare czy Grupa Progres.

Wojciech Grądzki i Tomasz Mielewczyk - założyciele SAMOSEO

SAMOSEO – Twój zespół do zadań specjalnych

Poznaj nasz zespół

Jeśli Google mówi „nie da się”, pomożemy mu zmienić zdanie

Z naszymi klientami działamy na zasadach partnerskich, starając się zrozumieć ich cele i wyzwania, z którymi się mierzą. W każdej kampanii szukamy elementów, które mogą wyróżnić stronę na tle konkurencji, co finalnie może okazać się game changerem i zadecydować o sukcesie.

Robimy SEO. Samo SEO

SAMOSEO powstało z pasji do SEO

Ideą przyświecającą nam od samego początku była wąska specjalizacja, co chcieliśmy przekazać już w samej nazwie. Wyszliśmy z założenia, że:

  • Chcemy robić to, na czym się znamy, a w SEO jesteśmy od lat,
  • Postanowiliśmy działać jak lekarz, który jest prawdziwym fachowcem w swojej specjalizacji,
  • Specjalizowanie się w tak specyficznej usłudze jak SEO wymaga śledzenia zmian algorytmów wyszukiwarek oraz nowych wytycznych Google, ciągłego testowania nowych rozwiązań, a także szlifowania umiejętności technicznych i analitycznych. Aby osiągnąć najwyższy poziom i pozostać w nim jak najdłużej, należy stale poświęcać na to niezliczone godziny pracy.
Specjalista SAMOSEO

Kamienie milowe w historii SAMOSEO

2017.08 – Początek drogi

Pierwsze wzmianki odnośnie SAMOSEO można znaleźć już w 2016 roku, gdy Tomasz Mielewczyk założył jednoosobową działalność o takiej właśnie nazwie. W tym czasie współpracował m.in. z Wirtualną Polską, w której poznał się z Wojciechem Grądzkim, co – jak się później okazało – było kamieniem węgielnym do założenia wspólnej spółki.

Rok 2017 był przełomowy, ponieważ pomiędzy Tomkiem i Wojtkiem zapadła decyzja o wspólnym prowadzeniu agencji SEO. SAMOSEO Sp. z o.o. miała być początkowo mini-agencją, w której razem prowadziliby projekty swoich klientów. Jak się jednak okazało, przyszłość zweryfikowała plany o 2-osobowej agencji dość szybko.

2018 – Pierwsze biuro i pierwsze urodziny

Mimo braku działań marketingowych oraz dedykowanych sprzedawców, dzięki poleceniom zadowolonych klientów, ich liczba zaczęła szybko rosnąć i podjęliśmy decyzję o zatrudnieniu pierwszych pracowników. W marcu 2018 roku wynajęliśmy pierwsze biuro, a sam zespół szybko rozrósł się do 5 osób.

Nasze portfolio zaczęło wzbogacać się o coraz bardziej rozpoznawalne marki np. home&you oraz Ziaję.

Pierwsze biuro SAMOSEO

2019 – Siedmiu wspaniałych

W kolejnym roku nasz wewnętrzny zespół liczył 7 osób, a także 2 osoby pracujące zdalnie. Wiązało się to z koniecznością wynajęcia większego biura, jednak w dalszym ciągu w tym samym biurowcu.

Zaczynamy stawać się coraz bardziej rozpoznawalną i cenioną marką, co zaowocowało nawiązaniem współpracy m.in. z Apteką Gemini.

Drugie biuro SAMOSEO

2020 – Pandemia

Stały rozwój zespołu, który na tamten moment liczył 11 osób pracujących w biurze, wymógł na nas kolejną relokację, tym razem w nieco innej lokalizacji. Jak się okazało – rok 2020 okazał się rokiem pandemii, w czasie której najpierw zaczęliśmy pracować zdalnie, a potem hybrydowo. Był to poważny test funkcjonowania naszego zespołu, który pozwolił nam wprowadzić usprawnienia organizacyjne, a model pracy hybrydowej pozostał z nami do dziś.

Początkowe miesiące pandemii upłynęły pod znakiem zamrożeń budżetów, jednak pomimo trudności, cały rok zamknęliśmy ze wzrostem przychodów wynoszącym ponad 60%, co utwierdziło nas w przekonaniu, że nowy model pracy sprawdza się w praktyce.

Stworzyliśmy również pierwszą polską grę RPG o SEO autorstwa Tomasza Mielewczyka

Trzecie biuro SAMOSEO

2021 – Przeprowadzka do aktualnego biura

Rok 2021 to czas, w którym liczba klientów premium wzbogaciła się o marki takie jak Filippo, Wyjątkowy Prezent czy Grupa Reflect. Nasz wewnętrzny zespół liczył 15 osób, co wiązało się z koniecznością zwiększenia metrażu biura, w którym znajdujemy się do dziś.

Chcąc wzmocnić integrację branży SEO w Trójmieście, stworzyliśmy grupę „SEO Trójmiasto” na Facebooku oraz zorganizowaliśmy pierwsze Trójmiejskie SEOpiwo.

Zespół SAMOSEO

2022 – rośniemy w siłę!

W rankingu agencji Widoczni, znaleźliśmy się na pierwszym miejscem w kategorii „Największy odsetek pracowników SEO”. W zestawieniu znalazło się łącznie 37 największych agencji SEO w Polsce (posiadających min. 4 pracowników SEO), a wynik 84% dał nam TOP1 w tak znakomitym gronie. W badaniu brano pod uwagę 171 agencji świadczących usługi SEO, a my byliśmy jedynym przedstawicielem Trójmiasta w ścisłej czołówce 37 firm posiadających min. 4 pracowników SEO, co stanowiło dla nas dodatkowe wyróżnienie.

Zostaliśmy sponsorem gdańskiego Barcampu, będącego jednym z 16 spotkań tego typu poprzedzających wydarzenie główne jakim było SEO Poland Conference.

Zostaliśmy uczestnikiem programu Rzetelna Firma

5. urodziny SAMOSEO - Kajaki na Kaszubach

2024 – Wygraliśmy European Search Awards

Nasza kampania dla OpenGift.pl okazała się najlepszą w Europie w kategorii BEST USE OF SEARCH – B2B (SEO): SMALL. Nagroda ta jest zwieńczeniem ponad 3 lat pracy nad doskonaleniem serwisu, który jest aktualnie liderem swojej branży.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Polityka prywatności