W dzisiejszych czasach Internet dla coraz większej ilości osób jest głównym źródłem informacji, z którego korzystają nader chętnie. Prowadząc własną firmę musimy zdawać sobie z tego sprawę. Nie da się bowiem ukryć, że w obecnej chwili ciężko jest odnieść sukces, jeśli nie ma nas w Internecie. Dlatego też warto zadbać o odpowiednią reklamę swojego biznesu. Jednym z podstawowych jej rodzajów powinna być profesjonalna strona internetowa, która będzie naszą wizytówką, reklamą oraz miejscem kontaktu z obecnymi oraz potencjalnymi klientami. Jej stworzenie ma wiele zalet. Warto je poznać oraz wykorzystać w zdobywaniu solidnej pozycji na rynku.

Dlaczego strona internetowa?

Większość osób, które w dzisiejszych czasach poszukują produktu lub usługi swoje kroki kieruje do internetu. Nie da się bowiem ukryć, że jest to jedno z największych źródeł informacji, które jednocześnie pozwala nam na automatyczne załatwienie wielu spraw. Dlatego też będąc firmą obecną w sieci możemy przyciągnąć znacznie większą ilość klientów niż poprzez jakąkolwiek inną formę reklamy i promocji. Trzeba jednak zrobić to w odpowiedni sposób.

Jak powinna wyglądać strona internetowa?

Choć internetowa wizytówka naszej firmy może znacząco pomóc nam w prowadzeniu biznesu, niestety może również skutecznie zniechęcić osoby, które poszukują naszych produktów lub usług. Wystarczy, że nie będzie na niej niezbędnych z punktu widzenia klienta informacji a sam wygląd witryny będzie nieatrakcyjny i nieczytelny. Dlatego też warto zadbać o odpowiednie wykonanie strony oraz zamieszczenie na niej wszystkiego tego, co niezbędne. Wbrew pozorom nie musi być to trudne.

W dobie coraz większej popularności urządzeń mobilnych takich jak smartfony i tablety warto zadbać o to, by nasza strona była responsywna. Dzięki temu dopasuje się do wielkości urządzenia, z którego korzysta osoba odwiedzająca naszą stronę. Taka nowoczesna profesjonalna strona internetowa jest czytelna i funkcjonalna dla użytkownika, dzięki czemu spędza on na niej więcej czasu. Warto w tym punkcie pamiętać o zmianie prezentowania wyników dla urządzeń mobilnych, która promuje witryny dostosowane do tych urządzeń.

Warto zadbać o odpowiednią oprawę graficzną naszej strony – odpowiednio duże, ciemne litery na jasnym tle zwiększają komfort korzystania z serwisu internetowego, a grafika sprawia, że strona jest interesująca i przyciągająca wzrok. Kolejną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać jest zamieszczenie odpowiednich treści na stronie. Powinny tam znaleźć się nie tylko dane teleadresowe, które pomogą klientom do nas dotrzeć, czy opis oferty, ale również galeria ze zdjęciami towarów lub realizacjami usług, opis firmy i jej działalności oraz cennik (przynajmniej zbliżony) i formularz kontaktowy.

Tak wykonana strona internetowa sprawi, że klient bez trudu znajdzie na niej wszystko, czego potrzebuje by poznać naszą firmę i jej ofertę. Zaletą prowadzenia takiej właśnie strony internetowej jest znacznie większe zainteresowanie potencjalnego klienta niż ma to miejsce w jakiejkolwiek innej formie promocji. Co więcej, strona internetowa ułatwia kontakt z klientem i pozwala mu zaoszczędzić czas. Co jak wiadomo, w dzisiejszych czasach ma ogromne znaczenia.

Co zrobić by strona „żyła”?

Aby posiadanie firmowej strony internetowej przynosiło jednak wyżej wspomniane korzyści musimy zadbać o zaangażowanie użytkowników, którzy ją odwiedzają oraz o wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, która sprawi, że na naszą stronę trafi więcej osób.

Jeśli chodzi o angażowanie osób odwiedzających naszą stronę możemy połączyć jej posiadanie z prowadzeniem profilu na portalu społecznościowym, który jednoczyć będzie społeczność klientów. Możemy również regularnie prowadzić firmowego bloga, na którym zdradzać będziemy tajniki naszej pracy, opisywać zagadnienia związane ze swoją działalnością lub przedstawiać swoje propozycje. Dzięki temu strona internetowa będzie nie tylko wizytówką, ale również cennym źródłem informacji.

Jeśli zaś mówimy o pozycji naszego firmowego serwisu warto zadbać o odpowiednie jej pozycjonowanie. Działania związane z SEO pozwolą nam na wyświetlanie się internautom, gdy Ci będą wyszukiwali frazy kluczowe ściśle powiązane z naszym biznesem.

Możemy być pewni, że tak stworzona i prowadzona strona internetowa pomoże nam w biznesie.

 

Tomasz Mielewczyk
Autor wpisu

Tomasz Mielewczyk

Początkowo webmaster, który z biegiem czasu przeszedł na SEO-wą stronę mocy. Prowadził projekty SEO m.in. dla Wirtualnej Polski, BZWBK, UPC, iSpot, Santander Consumer Banku, Lexusa, Ergo Hestii, Generali czy Netii.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Polityka prywatności