Pozycjonowanie to proces, którego celem jest zdobycie wysokich pozycji w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania na frazy kluczowe związane z Twoją branżą i charakterem działalności. Dzięki temu więcej osób w Sopocie:

 • 1
  trafi na Twoją stronę
 • 2
  odkryje Twoją działalność
 • 3
  zrobi zakupy w Twoim sklepie, skorzysta z oferty specjalnej, zostawi dane kontaktowe w formularzu.

Pozycjonowanie stron w Sopocie – dla kogo?

Czy warto walczyć o wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania? To jeden z najskuteczniejszych sposobów, żeby podnieść konwersję w sklepie internetowym czy rozpromować wydarzenie w sieci. Pozycjonowanie to usługa przeznaczona dla firm z wielu branż – zarówno tych, które działają na rynku ogólnopolskim i międzynarodowym, jak i dla podmiotów oferujących usługi o zasięgu lokalnym. Skuteczne pozycjonowanie polega na dopasowaniu metody działania do potrzeb i możliwości klienta, aktualnej sytuacji w branży oraz działań konkurencji. Zapraszamy do współpracy m.in.:

 • firmy o charakterze usługowym działające na rynku lokalnym

  Sopot to miasto o charakterze turystycznym, które oferuje szeroką bazę noclegową i usługi skierowane zarówno do osób przyjezdnych, jak i mieszkańców. Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu Twój hotel, pensjonat, salon fryzjerski, studio tatuażu czy restauracja z tajskim jedzeniem powalczą o wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania. To sprawi, że więcej osób dowie się o prowadzonej przez Ciebie działalności i skorzysta z oferowanych przez Ciebie usług.

 • duże i małe sklepy internetowe

  Sopot to także miasto artystów i rękodzielników. Jeśli sprzedajesz swoje wyroby w internecie i marzysz o tym, żeby w przyszłości było to Twoje główne źródło dochodu, potrzebujesz długofalowej strategii SEO.

 • start-upy

  Pozycjonowanie to usługa przeznaczona także dla najmłodszych graczy na rynku, czyli start-upów. Dzięki działaniom optymalizacyjnym Twój pomysł ma szansę przebić się do mainstreamu, zdobyć rozgłos i uznanie zarówno wśród osób prywatnych, jak i inwestorów, którzy chcą ulokować swój kapitał w Sopocie.

 • instytucje publiczne i podmioty prywatne działające w kulturze

  Wśród naszych klientów nie brakuje także placówek kulturalno-oświatowych, które chcą zwiększyć zainteresowanie ofertą zarówno wśród mieszkańców, jak i przyjezdnych. Dotyczy to w szczególności lokalnych teatrów, centrów edukacyjnych czy oddziałów muzealnych.

SEO w 4 krokach, czyli jak wygląda współpraca z SAMOSEO

1. Opracowanie strategii SEO

Porozmawiamy o największych wyzwaniach w Twojej branży i celach biznesowych. Przygotujemy strategię SEO, analizując działania konkurencji oraz frazy kluczowe. Przydzielimy Ci opiekuna, który będzie odpowiedzialny za prowadzenie kampanii i wdrażanie działań na stronie. Nie będzie jednak jedyną osobą zaangażowaną w proces pozycjonowania. W SAMOSEO działamy zespołowo, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem – dzięki temu osiągamy tak dobre wyniki.

2. Audyt strony i jej optymalizacja

Przygotujemy audyt strony, skupiając się na wszystkich aspektach mogących wpłynąć na widoczność strony w Google. Zoptymalizujemy stronę pod kątem robotów Google, mając na względzie przede wszystkim użytkownika. Trendy SEO zmierzają cały czas w kierunku użyteczności strony i przykładamy do tego ogromną wagę. Robimy wszystko, aby strona wyglądała przyjaźnie i spełniała wymogi jakościowe Google.

3. Pozyskiwanie linków zewnętrznych (link building)

Będziemy regularnie pozyskiwać wartościowe linki zewnętrzne, prowadzące do Twojej witryny, co wzmocni jej autorytet. W przypadku działań lokalnych, mocno skupiamy się na tym, aby pozyskać linki z lokalnych serwisów, np. ursynow.pl, warszawa.pl, twoja-praga.pl czy wawa.info.

4. Monitoring fraz i raportowanie

Ważnym elementem procesu pozycjonowania jest analiza efektów prowadzonych działań i raportowanie wyników do klientów. Dzięki temu możesz obserwować zmiany na bieżąco.

Pamiętaj! Każda kampania jest dopasowana do branży klienta, jego celów biznesowych i możliwości finansowych.

Ile trwa pozycjonowanie?

Co zrobić, żeby Twoja strona wyświetlała się na pierwszej stronie w Google? Możesz wykupić reklamę, która wygeneruje większy ruch na stronie. Musisz jednak pamiętać, że wszystkie uzyskane w ten sposób efekty znikną, gdy zrezygnujesz z promocji serwisu. Alternatywą dla płatnej reklamy jest pozycjonowanie, czyli działania w obrębie serwisu i poza nim, które wzmocnią autorytet strony, poprawią indeksowanie i pozytywnie wpłyną na doświadczenie użytkowników.

Pozycjonowanie to proces, który przynosi najlepsze efekty w dłuższej perspektywie. Trudno więc udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile trwa pozycjonowanie. Jeśli jednak jesteś zainteresowany ile czasu zajmuje pozycjonowanie stron naszych klientów z różnych branż – zapoznaj się z tekstem Ile trwa pozycjonowanie strony? [Analiza przypadków]

Dlaczego warto inwestować w pozycjonowanie w Sopocie?

Sopot to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na polskim wybrzeżu. Słynie z najdłuższego drewnianego molo w Europie, pięknych, piaszczystych plaż oraz bogatego życia kulturalnego – w sezonie letnim odbywają się tu liczne imprezy muzyczne, sportowe i teatralne.

Sopot, jako popularny nadmorski kurort, to miasto, w którym rynek usługowy jest szczególnie konkurencyjny. Dlatego lokalne przedsiębiorstwa walczą o wysokie pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania. To szansa, aby szybciej dotrzeć do potencjalnych klientów, niezależnie od tego, czy chodzi o obiekt noclegowy, kawiarnię, salon masażu czy kwiaciarnię.

Potencjał inwestycyjny i gospodarczy Sopotu

Sopot to miasto o charakterze uzdrowiskowym, do którego każdego roku przyjeżdżają tysiące turystów z kraju i zagranicy. Inwestorzy doceniają przede wszystkim dostęp do Morza Bałtyckiego, zielone tereny rekreacyjne oraz bogatą infrastrukturę turystyczną. Na terenie miasta funkcjonuje wiele obiektów noclegowych, restauracji, sklepów i punków usługowych. Dużą popularnością cieszą się centra SPA&Wellness, gabinety masażu, kluby fitness i inne miejsca związane ze zdrowym trybem życia, z których korzystają zarówno turyści, jak i mieszkańcy.

Sopot jako integralna część trójmiejskiej aglomeracji

Sopot, jako część trójmiejskiej aglomeracji, posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę komunikacyjną. Dużym atutem, zarówno dla inwestorów, jak i osób przyjeżdżających do miasta w celach prywatnych, jest bliskość gdańskiego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, a także Szybkiej Kolei Miejskiej, która łączy Sopot z Gdańskiem i Gdynią. Na wzrost potencjału inwestycyjnego i gospodarczego miasta wpływa także znajdująca się na granicy Sopotu i Gdańska hala widowiskowa, czyli ERGO ARENA, która może pomieścić nawet 15 000 widzów.

Sport, kultura i edukacja

Sopot ma świetnie rozwiniętą infrastrukturę sportową. Na terenie miasta znajduje się Hipodrom, na którym organizowane są najwyższej rangi zawody jeździeckie w Polsce. W Sopocie funkcjonuje wiele klubów sportowych – m.in. lekkoatletyczny, żeglarski i tenisowy.

Sopot jest również ważnym ośrodkiem akademickim i naukowym na Wybrzeżu. Na terenie miasta znajdują się dwa wydziały Uniwersytetu Gdańskiego, funkcjonują też uczelnie prywatne.

Każdego lata do sopockiego kurortu przyjeżdżają miłośnicy kultury i sztuki. Najbardziej rozpoznawalnym obiektem kulturalnym na terenie miasta jest Opera Leśna, gdzie odbywa się słynny Sopot Festival. Miasto posiada również trzy sceny teatralne.

Pozycjonowanie stron internetowych w Sopocie – FAQ

Jak wygląda pozycjonowanie stron internetowych w Sopocie?

Każda kampania SEO składa się z wielu elementów, takich jak: optymalizacja treści i kodu strony, pozyskiwanie linków dochodzących (link building), a także analiza, monitoring i raportowanie. Jako butikowa agencja SEO stawiamy na ścisłą współpracę z klientem – z doświadczenia wiemy, że takie działanie przynosi najlepsze efekty. Dlatego zależy nam na tym, żeby jak najlepiej poznać biznes klienta i całą branżę. Dzięki indywidualnej strategii SEO, uwzględniającej m.in. lokalne frazy kluczowe, strona systematycznie pnie się w górę. W SAMOSEO pracują specjaliści, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży. Trzymają rękę na pulsie, śledząc wszystkie zmiany w algorytmie.

Czy każda sopocka firma potrzebuje pozycjonowania?

Coraz więcej firm inwestuje w pozycjonowanie. To sprawia, że konkurencja w sieci staje się bardzo duża, zwłaszcza w tak popularnym mieście, jakim jest Sopot. Osoby zainteresowane przyjazdem do kurortu lub skorzystaniem z usług na terenie Sopotu, niezależnie czy są mieszkańcami, czy turystami, najpierw szukają informacji o firmie w Internecie. Dlatego warto zadbać o to, aby znaleźć się na wysokich miejscach w organicznych wynikach wyszukiwania. Każda firma, która posiada stronę internetową (a trudno sobie wyobrazić, żeby jej nie miała), powinna zainwestować w działania SEO, jeśli chce zachować konkurencyjność.

Co zyskam, współpracując z agencją SEO oferującą pozycjonowanie w Sopocie?

Głównym zadaniem każdej agencji SEO jest walka o wysokie pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania. Warto jednak pamiętać, że żadna firma nie może zagwarantować określonego miejsca w SERP-ach, ponieważ na pozycję strony w Google czy innych wyszukiwarkach wpływa skomplikowany algorytm, uwzględniający takie czynniki jak: angażująca treść, linkowanie wewnętrzne, słowa kluczowe, bezpieczna witryna, wysokiej jakości linki dochodzące czy szybkość ładowania się strony.

Współpraca z agencją SEO, oferującą pozycjonowanie lokalne w Sopocie, może przyczynić się do wzrostu widoczności Twojej witryny, a co za tym idzie większej liczby klientów w sklepie internetowym, hotelu czy restauracji.

Ile kosztuje pozycjonowanie w Sopocie?

Koszt pozycjonowania zawsze jest ustalany indywidualnie. Zanim wycenimy kampanię, musimy lepiej poznać Twoją branżę i konkurencję. Przygotujemy dla Ciebie darmową wycenę – dzięki temu, zanim cokolwiek zainwestujesz, dowiesz się, czy koszt takiej usługi mieści się w Twoim budżecie. Pamiętaj, że pozycjonowanie nie jest przeznaczone tylko dla dużych firm, ale także dla małych przedsiębiorstw, które chcą powalczyć o klientów na rynku lokalnym. Współpracujemy z wieloma małymi firmami, które, m.in. dzięki działaniom pozycjonującym, sukcesywnie zdobywają nowych klientów i poszerzają swoją działalność.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Polityka prywatności