Znaczne zawirowania w SERP-ach. Pingwin 4.0 nadchodzi?

Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować znaczne ruchy w organicznych wynikach wyszukiwania. Według wielu, za taki stan rzeczy odpowiada wprowadzenie algorytmu Pingwina w wersji 4.0, który ma działać w czasie rzeczywistym (w tej chwili jest to jeszcze nieoficjalna informacja). Według różnych programów monitorujących ruchu w wynikach wyszukiwania dzień 2016-01-10 był tym, w którym działo się najwięcej:

pingwin4

źródło: https://algoroo.com/

Według jednego z najpopularniejszych tego typu narzędzi, w dniu 2016.01.10 skala zmian sięgnęła 3,74 punktów co stanowi jedną z największych zmian w ostatnich miesiącach. Według Algoroo w roku 2015 tak wielkie zmiany w organicznych wynikach wyszukiwania nie miały miejsca ani razu. Blisko było podczas “Mystery Update” (2,99), a także “Newsworthy Content Update” (2,65) lecz do wyniku z dnia wczorajszego było jeszcze daleko. Czy w najbliższych dniach możemy spodziewać się dalszych zawirowań? Odpowiedź wkrótce.

Informacje o wprowadzeniu Pingwina 4.0 to aktualnie tylko przypuszczenia ponieważ Google nie poinformowało o tym w oficjalnym komunikacie. Być może nastąpi to za kilka dni a w tej chwili należy cierpliwie czekać na informacje.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *