Wyjście z filtra – disavow

Zauważyłeś, że Twoja strona zanotowała mocne spadki w ilości wyświetleń? To może być filtr nałożony przez Google! W momencie gdy Twoja strona została narażona na działania spamerów, niezbędne jest przeprowadzenie dokładnej analizy treści strony oraz profilu linków dochodzących w celu identyfikacji szkodliwych elementów.

disavow, usuwanie filtra google

Na nałożenie kary od Google mogło nałożyć się kilka aspektów, które należy jak najszybciej znaleźć i zneutralizować. Nie ma sytuacji bez wyjścia, a my pomożemy Ci w walce o wycofanie kar nałożonych na Twoją stronę. Aby usunąć filtr niezbędne jest przeprowadzenie określonych działań, wspartych wiedzą i doświadczeniem:

  1. Analiza treści strony oraz dotychczasowej strategii SEO
  2. Analiza profilu linków
  3. Czyszczenie profilu linków i niedozwolonych elementów w obrębie strony
  4. Zablokowanie szkodliwych domen zewnętrznych
  5. Zgłoszenie prośby o ponowne rozpatrzenie

Proces usuwania filtra

Usuwając kary nałożone przez Google, należy przejść przez kilka etapów działań. Ważne jest aby każdy z nich został przeprowadzony w szczegółowy sposób tak, aby zaoszczędzić czas potrzebny do osiągnięcia celu.

Analiza treści strony oraz dotychczasowej strategii SEO

Pierwszym elementem działań jest analiza treści strony w celu znalezienia ewentualnych naruszeń wytycznych Google. W tym samym punkcie weryfikujemy całą dotychczasową strategię SEO w celu wyeliminowania błędów.

Analiza profilu linków

Bardzo ważnym elementem w procesie usuwania filtrów jest analiza profilu linków dochodzących do strony. Dzięki temu będziemy w stanie określić, które z odnośników mogły zaszkodzić stronie i które z nich warto usunąć/wykluczyć.

Czyszczenie profilu linków i niedozwolonych elementów występujących w obrębie strony

Po analizie profilu linków jesteśmy w stanie usunąć lub unieszkodliwić za pomocą Google Disavow Tool te, które mogą być potencjalnie szkodliwe. W tym czasie następuje także usunięcie niedozwolonych technik pozycjonowania występujących w obrębie strony.

Zablokowanie szkodliwych domen zewnętrznych

Gdy podczas analizy profilu linków okaże się, że do strony linkują różne systemy SWL niezbędne jest ich zablokowanie.

Zgłoszenie prośby o ponowne rozpatrzenie

Po usunięciu i zablokowaniu wszystkich szkodliwych linków pozostaje zgłosić do pracowników Google aby ponownie rozpatrzyli sytuację strony. Po tym działaniu następuje usunięcie kar nałożonych na stronę.

Zainteresowany? Napisz do nas!